slv.ungurury.ru

Meni doječe matere: prvi mesec. Osnovna pravila prehrane

V obdobju med pitjem zdrave prehrane pomembno vlogo. To je garancija za kakovost materinega mleka. Mlade matere je treba spremljati njihovo zdravje in jesti le tiste hrane, ki se dobro absorbira v telesu in obogatitev materinega mleka z vitamini in minerali. Prehrana dojiti, je bolje, da v mesecih.

Osnovna pravila prehrane doječih mater

  1. Ti bodo morali spremeniti svoje običajno meni, ampak vsak izdelek nadomestijo lahko prepovedali nekaj koristnih in ne manj okusna. Obdobje dojenje je zelo pomembno, da posebno pozornost na dieto, vnos kalorij in število obrokov.
  2. Prvi korak je, da se ocvrti in mastni. Bolje je, da kuhamo nekaj, v pečici ali pa samo kuhanje. Hrana kuhana na ta način je okusna, ampak tudi koristno za doječe matere in otroke, ne samo.
  3. Tam so priporočene v majhnih porcijah, vendar pogosto. Prav tako je koristno, da se enostavno prigrizke. V laktaciji mora ženska imeti vsaj 3-krat na dan z različnimi prigrizki med obroki. Pri izbiri izdelkov, bodite pozorni na vsebino in koristi kalorij, ne le okus. Prehrana doječih mater mora biti večja od običajnih 500 kalorij.
  4. Izbrati hrano, ki ne vsebuje konzervansov, kemičnih dodatkov, barvil, gostila in arome. To ni priporočljivo uporabljati eksotičnih sadežev in zelenjave, tako da ne povzroča alergij na otroka. Poleg tega je za absorpcijo težkih proizvodov žensko telo mora še naprej proizvajati hormone, ki škodljivo dojenje.

Meni matere nega: prvi mesec

Meni doječe matere prvi mesec: potrebne izdelki

  • Perutnina, ribe in meso

Prehrana med dojenjem mora vsebovati dovolj beljakovin. Zato se ti izdelki morali v prehrani doječih mater vključiti. Izberite pusto govedino in svinjino, pogosto jedo ribe in morske sadeže, in jesti belega mesa perutnine (vsebuje veliko beljakovin). Najboljše od vsega mesa, rib in perutnine paro, kuhanega ali pečenega - tako da so manj kalorij. Riba je priporočljivo jesti več kot 2-krat na teden. Bolje, da dajo prednost krapa, smuč in Heck.

  • Sadje, jagode in zelenjava

Je prepričan, da je treba vključiti v prehrani med dojenjem, sveže zelenjave in sadja. So bogat z vitamini in elementi v sledovih. Zelenjavne in sadne solate, pireji, vibriranje in napitke - vse to je zelo koristno za doječe matere in otroke.

Še posebej koristno jesti korenje, pesa, squash in bučke. Ta zelenjava je bogata z vlakninami in prehranskih vlaknin, ki pozitivno vplivajo na zdravje vašega otroka in njegovo mater. Od zelenjave v pločevinkah bolje, da traja nekaj časa off, ker vsebujejo veliko kisa in začimb.

Glej tudi: Lahko ena doječe matere paradižnik?

Sadje je še posebej koristno, da bi jedli zelenih jabolk in hrušk, pa tudi breskve, slive in lubenice. Omejijo uporabo citrusov in drugih. Tako kot sadje, tako da ne povzroča alergij na otroka. Boljše sadni prigrizek med obroki. Jagod je priporočljivo, da v prehrani češnje, češnje, kosmulj in črnega ribeza vsebuje. Malin in jagod med dojenjem je bolje, da otroka ni pojav izpuščaja.

Glej tudi: Lahko dobim doječe matere dyunyu?

  • Pijače in sladkarije

Ne skrbite, v obdobju dojenja, si lahko privoščite jesti sladkarije! Poleg tega, da so potrebni. Edina stvar je, da omejijo uporabo sladkorja, sladke slaščice in peko. Če želite sladko, razvajajte marshmallow, žele, temno čokolado ali Kolač od bjelanaca.

Od priporočenega pijačo pijač negazirane mineralne vode in sokov. Sokovi morajo vsebovati minimalno količino sladkorja. V času dojenja je treba izogibati grozdja, oranžna in paradižnikov sok. Popolnoma izključena iz njihove porabe prehrane v gaziranih pijač, t. Da. Oni sproži proces fermentacije v želodcu otroka. Surova voda iz pipe, prav tako ni priporočljivo piti, ker vsebuje veliko nečistoč.

Meni doječe matere v prvem mesecu mora biti vsaj 1 liter tekočine na dan. V nasprotnem primeru lahko pride do resnih težav z materinim mlekom.

  • Mleko in mlečni izdelki

Mlečni izdelki vsebujejo velike količine kalcija, zato morajo biti prisotni v prehrani doječe matere v prvem mesecu. To ni priporočljivo za uporabo polnomastnega kravjega mleka, t. Da. To je močan alergen. Bolje je jesti skuto, kefir, fermentirani pečeno mleko, kislo smetano, sir, in slane sirov.

  • žita

Ta živila bi morala biti podlaga za prehrano. Žita je bolje izbrati cele riž, oves ali ajde. Priporočljivo je tudi, da bi jedli žita in testenine durum. Kruh koristno uporabiti grobo mletje. Ti izdelki so dobro vpliva na prebavo otroka, čiščenje telesa od razpadnih produktov.

Meni matere nega: prvi mesec

Da ne morete imeti doječe matere v prvem mesecu?

Vse ženske v obdobju dojenja mora biti v celoti izločijo iz vaše prehrane za naslednje izdelke:

  1. Alkoholne pijače;
  2. Gazirane pijače;
  3. Non-naravni sokovi;
  4. Alergena morski sadeži: raki, raki, ribe, delikatese skuša;
  5. .. Močan čaj in kavo, da te pijače za vzbujanje živčni sistem otroka;
  6. Česen in čebulo;
  7. Citrusi in tropsko sadje, maline in jagode;
  8. Oreški, sladkor, polnomastno mleko, med in orehi;
  9. Konzervirane hrane;
  10. Hitra prehrana;
  11. Chips, pecivo, krekerji, pizza, itd
  12. Majoneza, mastne omake, začinjene začimbe in dimljeni;
  13. Različne klobase, maščobe in maščobne mesa;
  14. Stročnice (grah, fižol, itd) - ker so povečali napenjanje v otroka.

Obdobje hranjenje otroka - to je eden najsrečnejših porodniškim. Stick za uravnoteženo prehrano, tako da ne povzroči otrokovo negativno reakcijo na materino mleko. Lepo upravljanje meni bonus za zmanjšanje prekomerne telesne teže, kar je še posebej pomembno v prvih mesecih po porodu!



Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Prehrana doječe matere prehrana. Kako jesti?Prehrana doječe matere prehrana. Kako jesti?
Da jedo doječe matere?Da jedo doječe matere?
Prehrana za doječe matere in nosečnicePrehrana za doječe matere in nosečnice
Pravilna prehrana v času dojenjaPravilna prehrana v času dojenja
Kako prehrane matere na kakovost mlekaKako prehrane matere na kakovost mleka
Pravilna prehrana dojitiPravilna prehrana dojiti
Pravilna prehrana za doječe materePravilna prehrana za doječe matere
Lahko semena I doječe matere?Lahko semena I doječe matere?
Prehrana dojiti v prvem mesecu KomorowskiPrehrana dojiti v prvem mesecu Komorowski
Prehrana po rojstvu mamePrehrana po rojstvu mame
» » » » Meni doječe matere: prvi mesec. Osnovna pravila prehrane