slv.ungurury.ru

Pravila Meni in hrana za nosečnice v 1. trimesečju

O prehrani noseča ženska hodi toliko govorice, da je večina nosečnice dolgo pred nastopom tega čudovitega obdobja, ki se začnejo iskati čim bolj zanesljive informacije popolnoma zmeden in dobili nov razlog za skrb. Nenadoma nekje zakradetsya napaka pri pripravi menija, ki bo stalo zdravega otroka? Nekdo zahteva opustitev pol izdelke, nekdo trdi, da med nosečnostjo morate imeti vse in še več. Kje je resnica? Kako zgraditi svojo prehrano, da je najbolj zdrava in koristna?

Značilnosti prehrani nosečnice v 1. trimesečju

Značilnosti prehrani nosečnice v 1. trimesečju

Najpomembnejše obdobje od zdravnikov klic 1 izraz, saj se predstavlja z veliko verjetnostjo izpada nosečnosti, in da se praznuje veliko novih izkušenj v življenju ženske. Seveda, to vpliva na prilagoditev dobave: meni za nosečnice 1 trimesečju pogosto ne prizadeva, da bi spodbudili toxemia, ki se zgodi v vsakem trenutku dneva ali noči.

  • Glavno pravilo za to obdobje - jesti majhne obroke, ampak naredi točno tako, kot so nastali apetita. Pri tem ni pomembno, 3-krat na dan, boste želeli odpreti hladilnik ali 7: Edina pomembna stvar je, da ne pretiravajte s količino jedi. Takšna poteza bo zmanjšala obremenitev na prebavni sistem, zaradi česar toksikoze manj izrazit in neprijeten.
  • Gre za 1-trimesečje ženske, pripravljeni na kislo in slano, čeprav so imeli že na podobni okusi ne negovana. Takšna sprememba v nastavitvah je posledica dejstva, da se lahko ti okusi zmanjša slabost. Poleg tega povzroči apetit par z začimbami. Nič ni narobe s kislim zeljem ali kumarice tam, ampak še vedno s količino kisa v jedi je bolje biti previden.

Pa ne samo zmanjšanje toksičnosti je treba zapomniti, da nosečnica - v zgodnjih fazah je oblikovanje večino notranjih organov in sistemov otroka, vključno z njegovo imuniteto. Torej izbrati pravo hrano bo zmanjšala verjetnost alergij na hrano pri otrocih, kot tudi njegovo dovzetnost za nalezljive bolezni. Iz tega razloga, zdravniki vas spomnim, naj bodo pozorne na vitamine in minerale, ki naj bi prišli ne le iz običajne hrane, ampak tudi v obliki farmacevtskih pripravkov.

  • Najbolj pomembni elementi 1 trimesečju in niacina so askorbinska kislina, magnezij, selen, jod, cink, baker, tokoferol, kobalt. Bodo uporabni vsi vitamini B, predvsem B6.

Glej tudi:

Zato je zaželeno, da se popolnoma opustiti v pločevinkah, prekajene in ocvrte hrane, kot tudi vire "prazno" sladkorja: torte, pite, itd Poleg tega je nezaželena uporaba rakovic palice, polizdelkov. Sol je zaželeno, da se omeji na 15 gramov na dan, začimbe uporabljati previdno.

Kako narediti nosečnici je meni v 1. trimesečju vsak dan?

Kako narediti nosečnici je meni v 1. trimesečju

Glavna točka, na kateri se osredotoči pozornost vodilnih strokovnjakov s področja prehrane, je Lažnost na trditev, da "mora nosečnica jesti za dva." Seveda, razvija pod srcem sadeža traja od žensk vitaminov (dopolnitev od katerih je navedeno zgoraj), kot tudi hranilne snovi, ki lahko povzročijo večjo apetit. Toda na nenadzorovano rast obrokov 2-3 krat ali več v poštev. Še posebej, če je "prazne" izdelki: dojenček ne bo imel nobene koristi od jedo burgerje ali palico prekajene klobase, ampak negativno vpliva na njegovo zdravje in prihodnji mati sliko tako lahko hrano z lahkoto.

  • Meni Energijska vrednost v 1-trimesečju nosečnice poveča za samo 100 kcal od prvotne (tj pred nosečnostjo). Njegova zgornja meja - 2700 kcal, vendar ta številka se izračuna posamično, tako da je dno le 1300-1400 kcal. Ko je delež ogljikovih hidratov - 55% beljakovin - 15% maščob - 30%. 25 g mora priti iz masla, maščob, ostalo pa je bolje, da bi dobili PUFA iz rib.

Dnevni menu za nosečnice morajo biti prisotni mlečni izdelki (do 240 ml mleka ali jogurta za en dan, in do 50 g skute), rastlinsko hrano (največ 500 g sadja in zelenjave), živali (meso in ribe, do 150 g) , žitni (150 g). Kako naj bi izgledal dnevne prehrane?

  • B - 30% kalorične vsebnosti, ki jih žita in mlečne skupine, v pretežni meri predstavljajo lahko spremljajo sadje.
  • Kosilo - samo 10% kalorij, ki se priporoča za vključitev matice.
  • Kosilo - 40% kalorične vrednosti najbolj gosto obroku. Tukaj, je zaželeno, da imajo tako meso skupino in žita in zelenjavo.
  • Snack - 10% kalorij, lahki mlečni izdelki ali zelenjavo / sadje.
  • Večerja - 10% kalorij morski sadeži, zelenjava ali mlečni skupina.

Glej tudi:

Na koncu je treba reči, da ta pravila ne aksiom: Če vaše telo ne prenaša mleka skupino, ni treba vključiti v prehrani - najti druge vire kalcija. Če ne ješ mesa in rib, vnesite večje število impulzov, ki pogosto jedo jajca, sir, tako, da ne pride do pomanjkanje beljakovin. Poslušajte svoje telo: on ni nikoli narobe.



Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
Prehrana med nosečnostjo in dojenjemPrehrana med nosečnostjo in dojenjem
Cardiomagnil med nosečnostjoCardiomagnil med nosečnostjo
Prehrana med nosečnostjoPrehrana med nosečnostjo
Kako se izogniti toxemia med nosečnostjoKako se izogniti toxemia med nosečnostjo
Pridobivanje telesne teže med nosečnostjo ali da morate jesti v prvih mesecih nosečnosti?Pridobivanje telesne teže med nosečnostjo ali da morate jesti v prvih mesecih nosečnosti?
Prehrana, prehrana v drugem trimesečju nosečnostiPrehrana, prehrana v drugem trimesečju nosečnosti
Meni noseča - prehrana za nosečnice - je noseča?Meni noseča - prehrana za nosečnice - je noseča?
Ali veste, kako jesti v prvem trimesečju nosečnosti?Ali veste, kako jesti v prvem trimesečju nosečnosti?
Ali je mogoče leteti med nosečnostjo?Ali je mogoče leteti med nosečnostjo?
Ali je potrebno za nosečnice jesti pomarančeAli je potrebno za nosečnice jesti pomaranče
» » » » Pravila Meni in hrana za nosečnice v 1. trimesečju