slv.ungurury.ru

Kakšna je razlika Omez omeprazola za strokovnjake in bolnike?

Bolezni prebavil - nadloga našega časa. Slaba okolje, slaba kakovost hrane, visok tempo življenja, ki se pogosto krat je dovolj le za prigrizek - vse to ne gre v korist zdravja. Zato je vprašanje za zdravljenje bolezni prebavil, kot akutno.

Eden izmed zdravil, ki proizvaja revolucijo v zdravljenju gastrointestinalnih motenj (vključno peptični ulkus) postala Omez in druge analoge (na primer omeprazol). Spodaj si lahko preberete več o tem drogo, in da je bolje - omez ali omeprazol in preberite mnenja potrošnikov.

Zgodovina in analogi droge

Zgodovina in analogi droge

In Omez, omeprazol in njegova kemična sestava je skoraj enak, kot je glavna aktivna sestavina v njih omeprazol. Razlike v teh zdravil, so samo različni odmerkih pomožne snovi. Iz tega razloga, v primerjavi z omeprazolom Omez deluje hitreje.

Če se obrnemo k zgodovini, prvo zdravilo na osnovi omeprazola postal Losek, ki je proizveden danes, vendar je zelo drago. Nato je bilo druga zdravila s podobnim učinkom - Loseka derivati, vključno in Omez in omeprazol, in mnogih drugih zdravil. Tukaj je seznam, ki vsebuje omeprazol analogi:

  • Losek (enako inovativno zdravilo)
  • Losek-MAPS (v tem primeru, CI - je posebna oblika omeprazol, patentirana farmacevtska družba AstraZeneca)
  • Gesek
  • Omeprazol-Richter
  • omeprazol Acre
  • Gastrozol
  • Bioprazol
  • Ulfez
  • Omefez
  • Omezol

Te droge so odobreni za uporabo v naši državi.

Farmakološko delovanje zdravila

Farmakološko delovanje zdravila

Učinkovito drog, kot sledi: aktivna sestavina pod vplivom kislem okolju želodca se veže na celice, ki so odgovorne za proizvodnjo klorovodikove kisline. Omeprazol poka inhibitorni učinek na njih, tako da je aktivnost teh celic zmanjšana. Zgaga se izloči, in sluznice prejme "odmor" in priložnost, da si opomore. Z vidika potrošnikov omez, upoštevanje navodil za uporabo v glavnem vodijo do pozitivne povratne informacije, ker zdravilo deluje 24 ur, to je dovolj, da se enkrat na dan pred zajtrkom.

Glej tudi:

Omez ali omeprazol je dodeljena zdravnika v primeru bolezni:

  • želodčnih razjed in 12 duodenalni ulkus;
  • enostavno zgaga;
  • erozivni ezofagitis (preden zahteva določitev zdravljenja endoskopija obvezno);
  • Zollinger-Ellisonov sindrom;
  • gastropathies pojavila pri bolnikih, ki prejemajo NSAID;
  • gastroezofagealne refluksne bolezni;
  • Uporablja se tudi kot profilaktične za preprečevanje stresa razjede in aspirin.

Omeprazol sodi med sredstvi, ki jih je treba uporabljati previdno. Ne pozabite, da ga vzamete le pod imenovanju zdravnika. Omeprazol je število kontraindikacij:

  • Intoleranca enem izmed komponent;
  • zdravilo je prepovedano za otroke, mlajše od 5 let (v najhujših primerih lahko zdravnik predpiše Omez otroka, vendar v enakem odmerku se izračuna na podlagi telesne mase otroka);
  • gastritis z nizko kislost (kot glavni stvari omeprazola zmanjšuje nastajanje klorovodikovo kislino);
  • nosečnost (zdravilo negativno vpliva na plod, lahko povzroči razvoj žilnih lezij);
  • dojenje (ker omeprazol lahko izstopa skozi materino mleko);
  • Rak na želodcu in dvanajstniku (zdravilo je prepovedano tudi v primerih suma onkologije);
  • osteoporoza (eden od stranskih učinkov omeprazola - izpiranje kalcija iz kosti).

Omeprazol: pregledi bolnikov

Omeprazol: pregledi bolnikov

Eden lahko razpravlja o dobrih in slabih straneh droge, vendar je to zdravilo je najbolje razvidno iz pričevanja ljudi, ki jo je vzel.

Yuri, 22 letNekako sem močno zvije v želodcu ali vstane, ali vzravnano. Pil sem Nospanum kot odleglo. Trajalo je približno teden dni, in napad ponovil. Tokrat njegova žena me je odpeljal v bolnišnico. Po FGS zdravnik je rekel, da sem imel ulkus 12 razjeda na dvanajstniku in imenuje Omez. Stuck priročno - ni treba ukvarjati z obroki, še zlasti zato, ker delo ne redno jesti - lahko kosilo, in ne morem upravljati, da to storite. In tukaj - zjutraj sem spil eno kapsulo in vse. Po 2 tednih ponovno na FGS - razjeda zaceli. In to je bilo vse, pred približno 5 leti, od takrat pa koli bolečine v trebuhu in ni vprašanje. I, odkrito, potem zelo presenetilo, da je le ena tableta na dan sušeni tako kompleksna bolezen v tako kratkem času.

Eugene, 34 let: Želodec mi "sedel", ko sem poprinimal Seveda osat olje. Zdravnik mi je predpisal omeprazol. Najprej sem bil zelo presenečen nad ceno - samo 25 rubljev. embalaža, do takrat pa moja sestra enkrat kupil Omez, in to stalo nekaj v regiji 500 rubljev. In, seveda, rezultat - bolečine in bruhanje ustavil dobesedno na drugi dan sprejema. Morda je strošek še vedno vilice nad Omez, še vedno poceni analogi daljših škodljivih kemikalij. In vendar, je rezultat zdravljenja me odobrena, hitro in udobno.

Veronica, 28 letOmeprazol so nakazali v moji omarici, saj trpi razjeda na dvanajstniku. In videl sem in Omez in samo omeprazol in omeprazol-Richter, videl nobene razlike v akciji. Torej izbral najcenejša možnost (omeprazol) in zelo vesel, da je prihranek.

Maksim, 56 let: S želodcu imam dolgo "toplo" odnos. Večkrat so razjede, perforacija, krvavitev - na splošno, celoten set. In ne samo pojdi na načrtovanih operacij. Kislost imam sedaj zelo visoka, in zdravnik mi je svetoval, da omeprazol, ne pa 1-2 kapsule so v pisnih navodilih, toliko kot 4 na dan. Vzamem omeprazol že vrsto let, in da je pri teh odmerkih - 3 ali 4 kapsule na dan. No stranski učinki niso opazili, vendar je izboljšanje je očitno, vsaj do bolnišnice ustavili petkrat letno lagati. Poskušali različni proizvajalci in analogi (Gastrozol, Omefez), ni razlike ni čutiti. Mislim, da razlika ni v sestavi teh zdravil, in lokacijo proizvajalca.

Andrej, 44 let: Pred šestimi meseci, je začela zgaga, vendar tako, da ni v redu, ne more spati in jesti. V ustih, okus ogabno, sem celo nehal kaditi. Poskušal sem Maalox, Almagel - ni pomagalo. Žena nekatera zelišča pivo v želodcu, vendar to ni pomagalo. Omeprazol sem svetoval v lekarni, sem bil še vedno presenečen, da je poceni cena. Vendar, zgaga izginila po prvem odmerku, čeprav spanja končno postala normalna. Ampak na splošno mislim, da gredo treba preučiti, pri čemer poznajo na to zdravilo, ki je tako naključno je zagotovo škodljiva. Zgaga In to še ni bolezen sama po sebi, ampak je rezultat nekaj bolj resnega. Na splošno velja, prepričan, da ni nujno, da porabijo veliko denarja za svoja zdravila - so cenejši domači kolegi, ki ni slabša od dragih uvoženih zdravil.

Glej tudi:

Torej, lahko vidite sami to vprašanje, kaj je bolje - omez ali omeprazol, ocene ne daje jasnega odgovora. Večina bolnikov ne more najti razliko v učinku zdravila. In še, da so časi, ko, na primer, omeprazol, Richter naredi pacient bolan in bi moral iti na Omez kako neprijeten občutek izgine in se nikoli ne pridejo nazaj. Če vam je zdravnik predpisal zdravilo na osnovi omeprazola in čutite negativne stranske učinke, se posvetujte z njim, da imenuje kolega.



Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
LosekLosek
NolpazaNolpaza
Omez JEMOmez JEM
Omez DOmez D
OmezOmez
Omez InstaOmez Insta
OrtanolOrtanol
RabeprazolRabeprazol
UltopUltop
Omez in njegove indikacije za uporaboOmez in njegove indikacije za uporabo
» » » Kakšna je razlika Omez omeprazola za strokovnjake in bolnike?